Skip To The Main Content

Sustained Contribution Award

Beginning in 2016-2017, TSCPA recognizes members in good standing who have contributed 20 years of volunteer service to a committee or board of TSCPA, on the board of a chapter of TSCPA, or on AICPA Council. The years of service need not be consecutive.

Abilene Chapter
E. Leroy Bolt
Mary Lee Brooks
Jerry Lynn Love
Larry Steven May
W. Scott McDonald
Raymond David Wier, Jr

Austin Chapter
David Ronald Berrier
Jill Almeta Graff
Dorothy L.C. Hart
Perry Wayne Heath
Richard Allen Jones
Timothy Lee LaFrey
Ira Alan Lipstet
Curtis Dean Logan
Gary David McIntosh
Roselyn Everts Morris
Terry Blincoe Newman
William L. Reeb
Laura Lea Rice
Ronnie Rudd
Kathryn Ann Schwerdtfeger
Joyce Jannelle Smith
Edward Lee Summers
Thomas Nathan Tourtellotte
Donna Holliday Wesling
Bette D. Williams

Brazos Valley Chapter
April L. Eyeington
James Drew Ingram, IV
James Drew Ingram
J. Jared Patout
Thomas Allen Wallis

Central Texas Chapter
Walter H. Hill, Jr
Richard M. Kaga
Rowland D. Pattillo
Valda Stephenson Rispoli
Charles William Stanley
Cameron M. Talbert, III
Alton D. Thiele

Corpus Christi Chapter
Paul A. Cameron
Diane DeCou
Claude Calvin Jennings, Jr
Fred James Nemec
Tommy Harrison Strealy

Dallas Chapter
Darold P. Adami
Robert F. Anderson, II
Janet Meyer Anderson
Lee Grant Anderson
John G. Beall
Samuel Cheng
Raymond Joseph Clay, Jr
Nita J. Clyde
R. Allen Dodgen
Max Stephanie Oubre Duplant
John Andrew Eads
Ronald S. Fiedelman
Merle Richard Flagg
Edward Everett Gray
William Henry Griffin
David A. Harris
Kendall Harold Helfenbein
Paul W Hillier, Jr
William H. Hornberger
Kenneth Merrill Horwitz
Robert Michael Howerton
Marlow Christensen Hunter
James Robert Hurt
Douglas Charles Koval
Otey Lumpkin
Dave Byron Marshall
William Richard Moss
Walter Edward Muller, Jr
Robert Randolph Owen
Verne Victor Owen
Eddie W. Schulte, Jr
Kenneth Daniel Sibley
Lorenzo Sierra, III
James Albert Smith
Richard David Trubitt
Robert T. Warren
M. Todd Welty
Ronald Alan Wignall
Paul Wayne Willey
Claude R. Wilson, Jr
Richard M. Witmer
East Texas Chapter
Leonard Hillman Acker
Barbara Reid Bass
Rodney Curtis Overman
Amelia Nell Proctor
Sammie L. Smith

El Paso Chapter
Kym Anderson
John Richard Broaddus
Gary Gene Payne
Rene Daniel Pena

Fort Worth Chapter
Katherine Holman Applegate
Allyson B. Baumeister
George Meade Carefoot
Willba Jo Chadwick
J. Donald Craig
David Paul Deison
Jeffery Lynn Eaton
Phyllis L. Young Edans
Terry Allen Hobbs
Debra Dianne Holmes
Mark M Jones
Lois Johnson Kapp
Charles Douglas Lieser
Robert C. Mann
Steven Gordon Newcom
Winford Lee Paschall
James Francis Reeves
Frank Sommerville
Stanley E. Winters

Houston Chapter
Billy M. Atkinson, Jr
Robert Halasi Barr, Jr
Carl Scott Bowles
Richard Neal Brochstein
Everett Rhett Buck
Donald Morris Clanton
Carol A. Cooper
John Doherty
Elwood Martin Domaschk, Jr
Patrick Lee Durio
John C. Flatowicz
William Reinhardt Frazer
Melissa A. Frazier
Raymond Craig Frierson
Robert D. Goldstein
Steven R. Goodman
Bruce John Harper
Madlyn McElwee Harrell
Jeff D. Harris
Greta P. Hicks
Gary Samuel Hoffman
Mark King Johnson
Joseph Anthony Joyce, Jr
Joel Phillip Killingsworth
Bernard Z. Lee
Jacob M. Leon
Stephen Mathew McEachern
Milton Brooks McGee
Elizabeth Ann Pels
Carroll W. Phillips
Mattie C. Porter
Charles P. Quirk, Jr
Thomas Joseph Roberts
Steven M. Ruderman
Virginia Lee Stahman Snider
Robert J. Sweeney
Deborah K. P. Touchy
Johnny J. Veselka
Carol Goldschmidt Warley
Out-of-State
John Patrick Thomas, Sr

Panhandle Chapter
Patricia L. Riley Buchenau
Lawrence Gore Pickens
Rhonda LeRouax Russell
Michael Wayne Young

Permian Basin Chapter
Larry Dale Edgerton
Ronald Ray Kirby

Rio Grande Valley Chapter
Carl Sloan Chilton, Jr
Patsy Gayken
W. E. Mann

San Antonio Chapter

Thomas A. Akin
Frank B. Arnold
Steven Bankler
Rosemary A. Bolte
Michael D. Burnett
Steven Alan Deel
Dan H. Hanke
Donna Jo Hugly
Jama T. Lopez
Robert E. Matthys
Robert M. McAdams
James Reginald Oliver, Jr
William Lewis Patton
Marshall K. Pitman
Edward M. Polansky
John A. Poteet, Jr
Rudy Quintanilla Ramirez
Vicki Turek Ravenburg
Nathan L. Reneau
Alan Eugene Rich
Jon Richard Sandidge
Janet Eileen Stigent-Burns
Melanie Griffin Thompson
Fred Joseph Timmons
Oran Jim Tsakopulos, Jr
Jay Randolph Vogel
Pat Leighton Wilson

South Plains Chapter
Robert Michael Beam
Mark W. Dickson
Jimmie Lee Mason
Keith Reeger

Southeast Texas Chapter
Bradley D. Brown

Texarkana Chapter
John Mason Andres
Larry Hal Henderson

Victoria Chapter
Jerome G. Kotzur
Christopher Eugene Krejci
Michael Eugene Wenske
Mark Edwin Zafereo

Wichita Falls Chapter
Kathleen E. Bauer
C. Jeff Gregg
Vernal Leon Huffines
Doris Faye King
Jerry Dean McGee